Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/budujemydomy24/public_html/budujemydomy24.pl/wp-content/themes/spike/options/php-po/php-po.php on line 187
Jaką nagrzewnicę powietrza wybrać? - Budujemy domy

Jaką nagrzewnicę powietrza wybrać?

Nagrzewnica jest urządzeniem, które służy — jak sama nazwa na to wskazuje — do nagrzewania powietrza. Powietrze przepływające przez nagrzewnicę nie dotyka bezpośrednio grzejnika. Jego ruch odbywa się w trybie wymuszonym. Istnieje kilka różnych rodzajów nagrzewnic. Jaką z nich wybrać, aby spełniała nasze wymagania?

Nagrzewnice elektryczne

Nagrzewnice elektryczne działają niezwykle szybko. W pomieszczeniu, w którym zostają umieszczone, powietrze prędko się ogrzewa do wymaganej temperatury. Grzanie pomieszczenie nagrzewnicą elektryczną wiąże się ze zwiększonym poborem energii elektrycznej. Są niezwykle proste w obsłudze, a przy regularnym użytkowaniu zakup wystarcza najczęściej na kilka lat. Bez problemu można ich używać również w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Kolejną ich zaletą jest to, że do wygenerowania ciepła nie potrzebują tlenu, paliwa, czy też innych materiałów. Są czyste i bezpieczne, a na dodatek łatwe w przenoszeniu.

Nagrzewnice gazowe

Gdy nagrzewnice elektryczne przenośne działają w oparciu o zużycie energii elektrycznej, to nagrzewnice gazowe do działania wymagają gazu. Są nieco bardziej skomplikowane (niż ich poprzedniczki) w użytkowaniu. Choć ich niewątpliwą zaletą, jest niezależność od innych instalacji. Nagrzewnice gazowe to urządzenia przenośne, które są dość proste w konserwacji. Używa się ich do ogrzewania dużych pomieszczeń.

Nagrzewnice olejowe

Ostatnią grupą nagrzewnic, to nagrzewnica powietrza olejowa. Są one zasilane olejem napędowym lub opałowym. Mogą być wykorzystywane do ogrzewania średnich lub dużych pomieszczeń. Ich zaletą jest cicha praca. Powietrze podgrzewane jest w specjalnej komorze, której zasady działania różnią się nieco pomiędzy poszczególnymi jej typami. Nagrzewnice olejowe charakteryzują się wysoką wydajnością i cichą pracą. Są łatwe w obsłudze i konserwacji, a w sklepach znajdziemy spory wybór modeli, które mają możliwość elektronicznej kontroli płomienia. Nie zanieczyszczają powietrza, stąd można je stosować również w pomieszczeniach, gdzie przebywają ludzie i zwierzęta.

One Response
  1. 5 stycznia, 2018

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *