Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/budujemydomy24/public_html/budujemydomy24.pl/wp-content/themes/spike/options/php-po/php-po.php on line 187
Zakup czy wynajem kontenera budowlanego? - Budujemy domy

Zakup czy wynajem kontenera budowlanego?

W pracach budowlanych, wykonywanych z dala od siedziby firmy zawsze brakuje miejsca na załatwianie spraw formalnych, ale także przestrzeni dla pracowników: do przechowywania rzeczy, jedzenia posiłków, czy nawet spania. Rozwiązaniem mogą stać się kontenery budowlane, które można kupić albo wynająć.

Do czego przydają się kontenery budowlane?

Tego rodzaju kontenery to zazwyczaj połączenie kontenerów: biurowych, sanitarnych oraz magazynowych (morskich). Bardzo często są one doposażane np. w: kraty okienne, schody, klimatyzację czy dopasowane drzwi. Wynajem kontenerów budowlanych może odbywać się pojedynczo, ale mogą być one ustawiane w całe moduły (także jedne na drugich – dla oszczędności miejsca). Przydają się one:

  1. Kadrze kierowniczej: jako tymczasowe biuro.
  2. Pracownikom: jako zaplecze socjalne, czyli miejsce na: szatnię, stołówkę, podręczny magazyn na towary, narzędzia czy maszyny, budynek do odpoczynku, a nawet miejsce do spania.

Zdarza się bowiem, że w czasie prac prowadzonych daleko od domu, pracownicy budowy mogą w kontenerach wygodnie spać (posiadają one bowiem izolację ciepłą, klimatyzację i bardzo często bieżącą wodę). Jest to bardzo wygodne dla deweloperów i kierownictwa budowy, ponieważ zdejmuje z nich problem szukania kwater, domków czy moteli, a także podręcznych magazynów. Wszyscy pracownicy są też na miejscu, nie muszą podróżować i mają blisko siebie rzeczy osobiste. Wielofunkcyjność kontenerów zapewnia też oszczędności. Taka opcja staje się więc coraz bardziej powszechna. Takie kontenery można zaś zakupić albo wynająć na czas prowadzenia budowy.

wynajem kontenerów budowlanych

Kupno czy wynajem kontenerów budowlanych – którą opcję wybrać?

Widać więc, że zalety korzystania z kontenerów są jednoznaczne, a kwestią dyskusyjną jest jedynie to, która opcja jest lepsza: wynajęcie czy zakup na własność? Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Zakup kontenera budowlanego pozwala na:

  • dopasowanie go do potrzeb konkretnej firmy,
  • dowolną modyfikację,
  • ustawienie w wybranym miejscu (bez żadnych odgórnych ograniczeń).

Jest to jednak opcja dosyć droga, choć z drugiej strony pozwala wtedy na samodzielne wynajmowanie zakupionego kontenera. Natomiast wynajem kontenera budowlanego, na przykład z firmy Weldon:

  • nie jest tak zobowiązujące jak jego kupno,
  • jest opcją zdecydowanie tańszą,
  • likwiduje problem przechowywania kontenera, kiedy nie jest on używany,
  • po oddaniu go właścicielowi znika cała odpowiedzialność za jego użytkowanie.

Jak więc widać, w omawianym dylemacie, kwestiami decydującymi stają się: posiadane nakłady finansowe oraz plany wykorzystywania kontenerów (ciągłe lub okresowe).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *