Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/budujemydomy24/public_html/budujemydomy24.pl/wp-content/themes/spike/options/php-po/php-po.php on line 187
Przygotowanie placu pod budowę domu – jak się za to zabrać? - Budujemy domy

Przygotowanie placu pod budowę domu – jak się za to zabrać?

Budowa domu to duże wyzwanie, począwszy od załatwiania wszystkich formalności, przez ustalenie projektu, po samo stawianie konstrukcji. Jednym z ważniejszych etapów budowy, któremu często nie poświęcamy odpowiedniej ilości uwagi, jest przygotowanie placu pod budowę domu. Im lepiej go zagospodarujemy, tym sprawniej przebiegnie budowa i szybciej będziemy mogli się cieszyć naszym wymarzonym domem.

Działka pod budowę wyrównywanie terenu

Działka pod budowę a wyrównywanie terenu

Działka pod budowę: wyrównywanie terenu

Zanim jeszcze zaczniemy zwożenie czegokolwiek na plac budowy czy będziemy zastanawiać się jak go zagospodarować, powinniśmy postarać się o jego wyrównanie. Kiedy teren będzie równy, łatwiej nam będzie się po nim poruszać – nie będziemy mieli problemów z wjazdem czy składowaniem materiałów. W trakcie wyrównywania sprawdzona zostanie również nośność gruntu. Nadmiar ziemi będziemy mogli wykorzystać to zagospodarowania przyszłego ogrodu czy zasypać nią nierówności.

Przygotowanie placu budowy – gdzie składować materiały?

Składowanie materiałów na budowie

Składowanie materiałów na budowie

Zwożenie materiałów najlepiej będzie zaplanować etapami. Nie wszystko będzie nam potrzebne w tym samym czasie, a niepotrzebnie zagraci przestrzeń i utrudni prace. Na terenie budowy dobrze jest postawić składzik, w którym będziemy przechowywać narzędzia – najlepiej, jeśli wykonamy go z desek, które potem przydadzą się w trakcie budowy.

Materiały sypkie, takie jak piasek czy żwir, należy przechowywać blisko betoniarki, na podłożu oczyszczonym z roślinności.

Na placu budowy potrzebne będą z pewnością również cegły, bloczki i pustaki – te, przywożone na specjalnych paletach, powinniśmy przechowywać blisko ogrodzenia, żeby samochód nie musiał wjeżdżać na teren budowy i wywoływać niepotrzebnego zamieszania.

Materiały instalacyjne przechowywać możemy w środku domu, kiedy ten będzie już przykryty dachem.

Pamiętajmy, że jeżeli działka jest zbyt mała, by przechowywać na niej wszystkie materiały, i zmuszeni jesteśmy trzymać je na terenie przylegającym, potrzebujemy na to specjalnej zgody – inaczej możemy zapłacić sporą grzywnę za nieuprawnione naruszenie terenu prywatnego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *