Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/budujemydomy24/public_html/budujemydomy24.pl/wp-content/themes/spike/options/php-po/php-po.php on line 187
Jak wykonać ogrodzenie z siatki leśnej? - Budujemy domy

Jak wykonać ogrodzenie z siatki leśnej?

Siatka leśna to produkt o wszechstronnym zastosowaniu. Można go wykorzystywać nie tylko w lesie, ale także na na placach, terenach budowy oraz innych dużych terenach. W jaki sposób ogrodzić powierzchnię za pomocą takiej siatki?

Siatka leśna może mieć różne wymiary, dzięki czemu bez trudu dobierzemy taką, która najbardziej pasuje do rozmiarów oraz przeznaczenia działki, którą chcemy ogrodzić. W przypadku placów budowy prawo stanowi, że musi mieć ona co najmniej 1,5 m wysokości.

słupek do siatki leśnej

Na szczęście montaż siatki leśnej nie jest zbyt skomplikowany. Najpierw należy powbijać słupki w odpowiednich miejscach, czyli co ok. 3 m. Następnym krokiem jest dokładne naciągnięcie siatki i przymocowanie jej do kolejnych słupków za pomocą cienkiego drucika lub skobli (możemy nie robić tego przy każdym słupku – w wielu przypadkach wystarczy co drugą lub trzecią sztukę, zwłaszcza, jeśli ogrodzenie nie będzie używane bardzo długo). Podczas montażu siatki należy stopniowo ją rozwijać, a po zakończeniu rolki – obciąć przy pomocy obcęgów lub kombinerek.

Jakie słupki do siatki leśnej?

Zastanawiając się, jakie słupki do siatki leśnej wybrać, najlepiej kierować się kilkoma kryteriami. Na rynku znajdziemy zarówno słupki metalowe, jak i drewniane, które znacznie różnią się od siebie ceną. Zanim wybierzemy produkt dla siebie, warto więc zastanowić się, jakimi kwotami dysponujemy oraz na jak długo potrzebne nam będzie ogrodzenie. Jeśli chcemy korzystać z niego jedynie czasowo i jednocześnie zależy nam na ograniczaniu kosztów, spokojnie możemy wybrać słupki drewniane, zaś jeżeli potrzebujemy zabezpieczenia trwałego i wytrzymałego, a pieniądze grają dla nas nieco mniejszą rolę – lepiej postawić na metalowe. Pamiętajmy, że funkcjonalność ogrodzenia zależy również od jego prawidłowego montażu. Aby wszystko dobrze się trzymało i było stabilne, należy wkopać słupki na odpowiednią głębokość. W przypadku tych podtrzymujących wystarczy ok. 50 cm, zaś narożne powinny się znaleźć ok. 70-80 cm pod ziemią.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *