Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/budujemydomy24/public_html/budujemydomy24.pl/wp-content/themes/spike/options/php-po/php-po.php on line 187
Nowoczesne wersje blatów kuchennych - Budujemy domy

Nowoczesne wersje blatów kuchennych

Kuchnia to jedno z pomieszczeń, które stanowi wizytówkę domu. Najbardziej eksploatowanym elementem jest blat kuchenny. Spełnia on niezwykle ważną funkcję, gdyż swoją estetyką musi pasować do wystroju wnętrza, a przede wszystkim spełniać funkcję użytkowe, a więc powinien być wytrzymały i odporny na uszkodzenia, rysy czy plamy. Jaki blat kuchenny sprawdzi się w nowoczesnej kuchni? Podpowiadamy.

Jak wygląda nowoczesna kuchnia?

Jak wielu z nas może zauważyć, najnowsze trendy wskazują, że kuchnia powinna być przestrzenią otwartą. Ma to wiele plusów, gdyż mamy wrażenie większej przestrzeni, a dodatkowo w prosty sposób możemy przenieść wszystkie posiłki do salonu lub jadalni. Otwarta kuchnia sprawia, że podczas jej projektowania chcemy użyć solidnych materiałów. Takich, które prócz walorów estetycznych, będą też na tyle praktyczne, aby były odporne na uszkodzenia i łatwe w czyszczeniu. Mowa tu przede wszystkim o płytach meblowych i blatach kuchennych, które powinny być praktyczne i trwałe, a swoim wyglądem nadawać kuchni indywidualnego charakteru. Bardzo popularnym wyborem wśród właścicieli mieszkań jest zamówienie kuchni pod zabudowę. Prócz funkcjonalności, wielu z nas zwraca uwagę na design. Dominująca jest biel, która z biegiem lat ustępuje ciemniejszym lub odważniejszym kolorom, takim jak zieleń, czerń, grafit czy brąz.

Wybierz swój idealny blat kuchenny

Wiemy już, że blaty kuchenne powinny być wytrzymałe i trwałe. Dzięki czemu nasze meble kuchenne będą służyć nam przez długi czas bez względu na intensywność ich użytkowania. Dlatego też kluczową rolę odgrywa jakość użytego materiału. Nieustannie rośnie popularność blatów kuchennych wytwarzanych z płyt drewnopochodnych. Cechują się wysoką trwałością i estetyką, jednocześnie nie nadwyrężając zbytnio domowego budżetu, co w czasach rosnącej inflacji nie pozostaje bez znaczenia. Doskonałym przykładem, jeśli chodzi o blaty robocze, jest ABS Square Edge, czyli rozwiązanie, które charakteryzuje się krawędzią wykończoną 1,5 mm obrzeżem ABS. Takie blaty wybierane są do minimalistycznych kuchni, zapewniając dużą odporność na wilgoć, wysokie temperatury oraz zarysowania. Dodatkowo te nowoczesne wersje blatów kuchennych wstępują w różnorodnych dekorach, co pozwala wykorzystać je w dowolnych aranżacjach.

Nowoczesny blat roboczy bardzo często odróżnia się od płyt meblowych, przez co nadaje wnętrzu wyraźnego akcentu. Jego stylistka powinna być dobrana do mebli i innych elementów wyposażenia, a jakość powalać na wieloletnie użytkowanie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że meble kuchenne, w tym blat roboczy, będą zawsze modne i zapewnią radość na długie lata.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *