Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/budujemydomy24/public_html/budujemydomy24.pl/wp-content/themes/spike/options/php-po/php-po.php on line 187
Nowoczesne elewacje domów - Budujemy domy

Nowoczesne elewacje domów

Tynk, tak często niegdyś stosowany jako materiał elewacyjny, został zastąpiony innowacyjnymi oraz idealnie imitującymi naturalne tworzywa płytami elewacyjnymi. Jako że fasady budynków to jeden z elementów budujących pierwsze wrażenie, elewacja musi zostać wykonana na niezwykle wysokim poziomie, przy użyciu jak najlepszych produktów. Oczywiście, istotna jest jakość, za którą gotowi jesteśmy zapłacić więcej. Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, oferują więc szereg innowacyjnych rozwiązań w stosunkowo atrakcyjnych cenach. Jakie zatem materiały na elewacje domów wybrać i dlaczego?

Elewacje domów w betonie

W aranżacjach, szczególnie tych nowoczesnych, często stawiamy na materiały imitujące chłodne i surowe tworzywa, mające na celu podkreślić subtelny kształt budynku oraz nadać im niebanalny wygląd. Dekory wyraziste, w ciekawych, niespotykanych barwach, z powodzeniem sprawdzą się w budynkach mieszkalnych osób, które nad wyraz cenią sobie walory estetyczne. Z uwagi na popularność tego właśnie materiału, na rynku znajdziemy szereg ciekawych produktów, które niewątpliwie uświetnią nasze domy. Które z nich są warte uwagi? Kolekcja Elements od Kronospanu bogata w kilkanaście intrygujących dekorów, inspirowanych nie tylko betonem, ale i żelazem, kamieniem czy stalą, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Znajdziemy w niej zarówno jasne, subtelne motywy tj. płyta Savanna, jak i odważniejsze modele o ciekawej strukturze, w tym płytę Bronze Artcube imitującą misternie ułożoną kostkę.

Drewno a fasady budynków

Niewątpliwie kontrastujące ze wspomnianym wcześniej betonem płyty odwzorowujące drewno to alternatywa dla osób, które nad wyraz cenią sobie ciepło domowego ogniska oraz pragną, aby było to wyczuwalne w każdym elemencie ich wymarzonego domu. Zastosowane jako główny dekor pozwolą osiągnąć zamierzony efekt, a dodatkowo wzbogacone betonowymi elementami stworzą niezwykle industrialną oraz elegancką kompozycję, która zachwyci każdego oglądającego. Niezależnie od koloru elewacji, będą one niewątpliwym przełamaniem surowości bryły, nasuwając na myśl modernistyczne i skandynawskie style.

Czy warto postawić na kolor?

Płyty elewacyjne imitujące beton, kamień czy drewno to bezsprzeczny faworyt wśród konsumentów, co jednak gdy chcemy osiągnąć nieco bardziej awangardowy oraz niepowtarzalny wygląd? Postawmy na kolor! Mocny róż, głęboka zieleń czy rzucający się w oczy pomarańcz to niewątpliwie wybór odważny, jednak efekt finalny może przejść nasze najśmielsze oczekiwania. Dostępna w ofercie firmy Kronospan kolekcja Color obfituje w szereg intrygujących propozycji, świetnie nadających się do stworzenia niespotykanego projektu i przykuwania wzroku każdego przechodnia. W przypadku nieco żywszych kolorów miejmy jednak na uwadze, iż wszelkie zabrudzenia oraz uszkodzenia będą zdecydowanie bardziej zauważalne. Konieczne będzie zatem regularne i dość częste czyszczenie elewacji. Jednak w przypadku płyt elewacyjnych Kronospan, jest to szybkie i możliwie wygodne. Ciężkie zabrudzenia można usunąć za pomocą rozpuszczalnika, natomiast mniejsze za pomocą wody oraz ogólnie dostępnych środków czyszczących.

Elewacje domów odporne na warunki pogodowe

W przypadku elewacji stworzonej z płyt Kronoart, istotną kwestią są ich właściwości. Wysoka odporność na promieniowanie UV oraz zmienne warunki pogodowe sprawiają, iż nie musimy obawiać się o wyblaknięcie bądź zmatowienie koloru fasady. Ponadto, materiał użyty do wykonania elementów czyni go niepodatnym na ogień, co szczególnie w przypadku budynków mieszkalnych, jest niezwykle ważne. Elewacja pozostaje bowiem stabilna, tworzywo się nie topi się ani nie odpada, a dzięki niskiej emisji dymu, jest bezpieczne pod względem toksykologicznym. Pamiętajmy jednak, iż uniwersalność i trwałość płyt nie zwalnia nas z dbania o ich konserwację. Im większą uwagę poświęcimy na ich pielęgnację, tym dłużej będziemy cieszyć się pożądanym efektem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *