Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/budujemydomy24/public_html/budujemydomy24.pl/wp-content/themes/spike/options/php-po/php-po.php on line 187
Kiedy i jak montować drzwi zewnętrzne na budowie - Budujemy domy

Kiedy i jak montować drzwi zewnętrzne na budowie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zadaje sobie pytanie – kiedy i jak montować drzwi zewnętrzne na budowie? W surowym budynku montaż docelowych drzwi zewnętrznych nie jest wskazany, ponieważ w trakcie prac wykończeniowych może dojść bardzo szybko do ich nieumyślnego uszkodzenia.

W takim przypadku bardzo rozsądnie jest wstrzymać się z ich montażem, przynajmniej do wykonania bardziej uciążliwych robót wykończeniowych. Bardzo wiele osób korzysta również z drzwi prowizorycznych, które w takiej sytuacji mogą być naprawdę wartym uwagi rozwiązaniem.

Kiedy zamontować drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne najlepiej zamontować podczas ostatniego etapu wykończenia mieszkania, kiedy to już wszystkie pomieszczenia zostaną otynkowane, ściany pomalowane, a podłogi ułożone. Pamiętać należy jednak o tym, aby już na etapie stanu surowego naszego mieszkania, bardzo dokładnie ustalić, jakie wymiary będą miały drzwi zewnętrzne.

Pozostawione na nie otwory powinny być przynajmniej o 4-5 cm szersze. Przed zamówieniem nowych drzwi zewnętrznych, warto również ustalić poziom posadzek, dzięki czemu podczas montażu nie trzeba będzie przycinać skrzydeł drzwiowych.

Eleganckie dzrzwi zewnętrzne

Eleganckie dzrzwi zewnętrzne

Montaż drzwi zewnętrznych na budowie, to nie jedyny problem. Wiele osób zastanawia się również – kiedy montować bramę garażową oraz kiedy wstawiać okna. Jeżeli chodzi o bramy garażowe segmentowe, to montuje je się przeważnie za otworem wjazdowym w wykończonym garażu. Po zamontowaniu bramy nie powinno wykonywać się już żadnych obróbek tynkarskich, gdyż zachlapanie zaprawą płaszcza bramy może spowodować jej uszkodzenie.

Na jakim etapie budowy montować okna

Montażem okien najlepiej zająć się na takim etapie budowy, kiedy to wszystkie mury naszego budynku będą wysuszone. Okna montuje się zazwyczaj kiedy na dworze panuje dodatnia temperatura, chociaż wiele osób montuje również okna w czasie zimy. W chłodniejsze dni należy jednak pamiętać o zastosowaniu specjalnej pianki, która sprawdzi się również w ujemnych temperaturach.

Jeżeli montujemy okna z PCW lub aluminiowe, to nie musimy obawiać się dodatkowo o szkodliwy wpływ wilgoci z tynków. Przy prowadzaniu prac mokrych trzeba pamiętać o odpowiednim wietrzeniu. Po zamontowaniu okien warto bardzo szybko otynkować glify z obu stron, aby nie doszło do uszkodzeń w stykach okna z murem.

Piękny, nowoczesny dom

Piękny, nowoczesny dom

One Response
  1. 5 listopada, 2016

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *