Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/budujemydomy24/public_html/budujemydomy24.pl/wp-content/themes/spike/options/php-po/php-po.php on line 187
Mała kuchnia w mieszkaniu - Budujemy domy

Mała kuchnia w mieszkaniu

Niewielki metraż wymarzonego własnego „M” zmusza do kompromisów przy jego aranżacji. W poszukiwaniu ciekawych rozwiązań wnętrzarskich warto inspiracji szukać wszędzie – od wnętrz urządzonych przez znajomych, po portale tematyczne czy pisma branżowe. Kluczową kwestią jest zawsze wyposażenie wnętrza tak, by mogło nie tylko cieszyć oko estetycznym wyglądem, ale również by było maksymalnie funkcjonalne. Miejscem szczególnym w każdym domu jest kuchnia. Jak zagospodarować tę, która zmieścić się musi nie na niedużej przestrzeni?

Nieprzypadkowa kuchnia w mieszkaniu

Pozornie nieustawna, raczej wąska i dłuższa, niż szersza. Taka kuchnia w mieszkaniu zdarza się bardzo często. Urządzając jej wnętrze, warto zdecydować by meble umieścić wzdłuż jednej ściany, wzdłuż drugiej zaś urządzić niewielki choćby kącik jadalny. Wybierając meble do małej kuchni warto postawić na ich stonowaną, jasną kolorystykę. Ta właśnie optycznie powiększy przestrzeń i sprawi, że metraż będzie wydawał nam się odrobinę większy.kuchnia w mieszkaniu

Dobrze, jeśli wybierając meble zdecydujemy się raczej na materiały o połyskliwej powierzchni, nie zapominając o prostocie brył i dużej ilości przeszkleń. Odbijanie światła w meblach pozwoli na czerpanie przyjemności z przebywania w maksymalnie rozświetlonej, jasnej kuchni.

Magia światła

Jasne meble to jednak nie wszystko. Wypełniając przestrzeń meblami pamiętać trzeba, by między nimi, a wolną ścianą, zachować przynajmniej 120 cm wolnego miejsca. Dbałość ta zapewni możliwość swobodnego poruszania się, tak ważna w miejscu, gdzie przyrządza się potrawy i je spożywa.

Dobre meble ponad wszystko

Mała kuchnia w mieszkaniu świetnie komponuje się w duecie z funkcjonalnymi meblami. Dobrze więc, jeśli w ich konstrukcji nie zabraknie wygodnych szafek przesuwnych czy mebli żaluzjowych. Warto również zainteresować się mądrym wyposażeniem szafek kuchennych – niech zagoszczą w nich różnorodne kosze, wieszaki bądź organizery. One właśnie sprawią, że znajdzie się miejsce na przechowywanie różnorodnych akcesoriów czy dodatków, które na co dzień powinny być raczej ukryte. Tym samym w niedużej kuchni zapewni się ład i porządek, tak ceniony, w przeciwieństwie do niechlujnego bałaganu.

Wybór płynący z mądrości

Mała kuchnia w mieszkaniu nie musi sprawiać wrażenia niezbyt dużej. Ważne, by jej aranżacja była spójna i przemyślana. Na niedużej przestrzeni nie można więc zmieścić przypadkowych mebli i dowolnie ich zestawiać. Tu warto postawić na klasykę i maksymalną funkcjonalność, która sprzyja satysfakcjonującemu użytkowaniu przestrzeni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *