Kamień dekoracyjny na ścianie

Kamień dekoracyjny nieustannie przoduje w katalogach na temat modnego wyposażenia nowoczesnych domów. Nic dziwnego, ponieważ na ścianie wygląda on bardzo estetycznie, a jednocześnie przytulnie. Jego montaż nie jest zbyt trudny, a efekt końcowy niejednokrotnie potrafi wynagrodzić całą ciężką pracę.

Na wstępie

Montaż kamienia dekoracyjnego należy zacząć od przygotowania powierzchni. Powinna ona być sucha, wyrównana oraz przede wszystkim czysta. Ową powierzchnie należy przykryć środkiem gruntującym, a następnie wypoziomować ścianę za pomocą listwy.

Należy ułożyć ją na dole ściany. Ważna jest także temperatura panująca w pomieszczeniu, ponieważ nie może być ona niższa niż 5 stopni Celsjusza ani wyższa niż 25 stopni. W późniejszym kroku należy przygotować kamień, czyli czyścić go i sprawdzić czy nie ma widocznych uszkodzeń, jeśli nie to można przejść do kolejnego kroku.

Nowoczesne wykończenie salonu

Nowoczesne wykończenie salonu

Układanie

Następnym krokiem jest klejenie kamienia dekoracyjnego na ścianie. Na oczyszczoną powierzchnie kamienia należy położyć odpowiedni do jego typu klej, a następnie równomiernie docisnąć płytkę do ściany. Przy tym należy sprawdzić, czy kamień jest odpowiednio przycięty i oszlifowany.

Płytki można układać z zachowywaniem fug lub bez tego, jest to kwestia zupełnie indywidualna. Jeśli wybierzemy opcję z fugami, to po wyschnięciu należy je oszlifować, tak aby były gładkie. Resztki masy należy usnąć szczotką ryżową.

Po wykonaniu powyższych kroków trzeba jeszcze zabezpieczyć powierzchnię. Najlepiej nałożyć na kamień odpowiednie impregnaty do wyrobów betonowych lub gipsowych. Dzięki temu kamień zostanie zabezpieczony przed ewentualnymi bakteriami i grzybami oraz będzie brudził się znacznie mniej.

Idealny salon

Idealny salon

Wiesz już jak położyć kamień dekoracyjny na ścianie, wybierz więc odcień, który będzie Ci odpowiadał, pamiętając jednocześnie o tym, że odcienie kamienia mogą się nieznacznie różnić. Jest to stan zupełnie naturalny i wynika z faktu użycia materiałów pochodzących z natury. Dla jednolitego efektu można wymieszać ze sobą kamienie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *