Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/budujemydomy24/public_html/budujemydomy24.pl/wp-content/themes/spike/options/php-po/php-po.php on line 187
Budowa garażu: murowany czy blaszany? - Budujemy domy

Budowa garażu: murowany czy blaszany?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na budowę domu, to z pewnością prędzej czy później zapragniemy również postawić garaż. Ten staje się koniecznością, jeżeli nie chcemy, żeby trzymany na zewnątrz samochód szybko się niszczył i brudził. Garaż jest również bardzo praktyczny, jeśli chodzi o przechowywanie różnego rodzaju narzędzi i stworzenie sobie miejsca do majsterkowania.
Czym się kierować, decydując się na budowę garażu? Czy lepiej zdecydować się na konstrukcję blaszaną czy murowaną?

Garaż blaszany czy budowany?

Pierwszą decyzją, jaką musimy podjąć, jeżeli interesuje nas budowa garażu, jest to, czy ten ma być murowany, czy blaszany. Najtańszym rozwiązaniem jest oczywiście postawienie tak zwanego blaszaka. Zwykle całość kupuje się na zamówienie, samodzielne stawianie garażu z blachy jest bardzo nieopłacalne.

Gotowy blaszak możemy ocieplić i otynkować, dzięki czemu będzie bardziej funkcjonalny. Niestety, nawet najbardziej profesjonalna budowa garażu blaszanego nie zagwarantuje mu takiej odporności na włamania, jaką ma garaż murowany.
Garaż murowany to inwestycja, która będzie nam służyła przez lata. Taki garaż jest wytrzymały, dobrze wyizolowany, a przede wszystkim gwarantuje dużo większe bezpieczeństwo. Włamanie się do niego jest znacznie trudniejsze, niż w przypadku garażu blaszanego.

Murowany garaż

Murowany garaż

Budowa garażu murowanego a blaszaka

Tym, co często decyduje o tym, na jaki garaż się zdecydujemy, są oczywiście koszta. Te prezentują się różnie w przypadku garażu murowanego i garażu blaszanego.
Koszty blaszaka są łatwe to przewidzenia i znacznie niższe niż w przypadku konstrukcji murowanych. Najprostszy garaż z blachy kupimy już poniżej 2000 złotych. Większe modele, dodatkowo ocieplone mogą kosztować więcej, bo nawet 7000 czy 8000 złotych.

Do tego doliczyć należy wylewkę betonową, za którą zapłacimy około 1000 złotych.
Jeśli chodzi o garaże murowane, koszty są trudne do przewidzenia, bo zależą w dużej mierze od indywidualnych czynników, takich jak projekt budowy, rodzaj dachu czy materiałów. Możemy być jednak pewni, że za garaż murowany zapłacimy o wiele więcej niż ten blaszany. Po wycenę najlepiej zgłosić się do firmy zajmującej się stawianiem garaży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *